20 výhod SEO pre podnikateľov

Mnohí podnikatelia si neuvedomujú, ako SEO pomáha ich podnikaniu. A nielen to, v konečnom dôsledku im šetrí peniaze, ktoré by museli investovať do platených reklám. Tento článok je varovaním pre všetkých, ktorí SEO optimalizácii neprikladajú dôležitosť. Robíte chybu a prichádzate o nasledujúce výhody.

 

1. Nezahŕňa žiadnu platenú reklamu

 

Ak má web stránka dobrú SEO optimalizáciu, umiesti sa na popredných miestach vo vyhľadávaní.  Z tohto dôvodu nemusíte investovať do platených reklám. Neplatíte za žiadne kliknutia ani umiestnenia. Vďaka tomu vám zostanú finančné prostriedky na rozvoj podnikania.

 

2. Neustále hľadá nových zákazníkov

 

Celosvetovo používa internet viac než 4,5 miliardy ľudí. Minimálne 90% z nich si najprv otvorí stránku niektorého vyhľadávača. Každú sekundu uskutočnia viac ako 40 000 vyhľadávaní. Toto je jednou z najdôležitejších výhod SEO. Neustále môžete oslovovať veľké množstvo potenciálnych zákazníkov.

 

3. Zvyšuje predaj

 

Nezáleží na tom, aký produkt alebo službu ponúkate. Pomocou efektívnej SEO stratégie môžete uspieť v takmer každom odvetví. Oslovíte viac potenciálnych zákazníkov, zvýšite návštevnosť web stránky a dosiahnete viac konverzií.

 

4. Znižuje náklady na získanie zákazníka

 

Z dlhodobého hľadiska je získavanie zákazníkov prostredníctvom SEO optimalizácie výrazne lacnejšie, než pomocou platených reklám. Prečo je to tak? Takmer všetky náklady na SEO vzniknú na začiatku obdobia, keď sa vykonávajú všetky zmeny na web stránke. Následne vyžaduje optimalizácia nulové, alebo iba veľmi nízke finančné prostriedky. Platené reklamy vytvárajú náklady počas celej doby trvania reklamných kampaní.

 

 

5. Pracuje bez prestávky

 

SEO nikdy nespí. Nezáleží na tom, či je pondelok ráno alebo piatok večer. Web stránku s dobrou SEO optimalizáciou nájdete kedykoľvek na popredných miestach vo výsledkoch vyhľadávania.

 

6. Buduje dôveru

 

Vyhľadávače sa snažia zobraziť najkvalitnejšie a najrelevantnejšie výsledky. Vďaka tomu začali ľudia vnímať pozíciu vo vyhľadávaní ako mierku kvality. Tým, že vás Google zobrazí na prvej stránke, ľuďom odporúča práve vaše produkty a služby.

 

7. Zvyšuje povedomie o vašej značke

 

SEO pomôže ľuďom spoznať vašu značku. Povedomie je dôležité, pretože nie vždy návštevníci nakúpia vaše produkty alebo služby. Ale, budú si pamätať vašu ponuku a v blízkej budúcnosti môžu nákup uskutočniť práve na vašej stránke.

 

8. Má merateľné výsledky

 

Môžete veľmi presne merať svoje konverzie a ich zdroje. Ak viete, čo prináša najlepšie výsledky pre vašu spoločnosť, môžete sa sústrediť na ďalšie zdokonaľovanie. Alebo naopak, môžete sa venovať odstráneniu slabých stránok, ktoré neprinášajú úžitok.

 

9. Získava viac kliknutí ako platené reklamy

 

SEO výrazne prevyšuje platenú reklamu v miere prekliknutia, pretože mnoho používateľov vyhľadávača má tendenciu preskočiť platené reklamy. Investovaním do SEO získate s veľkou pravdepodobnosťou viac návštevníkov ako inzerenti s rovnakými kľúčovými slovami.

 

10. Funguje ako skvelé PR

 

Dáva to zmysel. Ak sa chcete umiestniť na vysokých pozíciách vo výsledkoch vyhľadávania, musíte mať kvalitné spätné odkazy. Sú to odkazy na externých stránkach, ktoré smerujú na váš web. Čím viac kvalitných spätných odkazov máte, tým je vaša web stránka relevantnejšia. A preto je aj vaše celkové hodnotenie vyššie.

 

11. Pomôže vám poraziť konkurenciu

 

Zobrazuje sa vaša web stránka na prvej strane vo výsledkoch vyhľadávania? Ak áno, máte obrovskú konkurenčnú výhodu. Prečo je to tak? Až 75% používateľov ostáva výhradne na prvej stránke vyhľadávania.

 

12. Pomáha preniknúť na nové trhy

 

Pridávate do ponuky nový produkt alebo službu? Ani v tomto prípade nezabudnite na dôležitosť SEO optimalizácie. Sústreďte sa na kvalitný obsah a relevantné kľúčové slová. Môžete sa spoľahnúť, že vyhľadávače nasmerujú používateľov na vašu stránku a pomôžu vám vstúpiť na nové trhy.

 

13. Zvýši počet vašich fanúšikov na sociálnych sieťach

 

Pokiaľ si ľudia prezerajú vaše stránky, je veľmi pravdepodobné, že kliknú na ikony sociálny sietí, aby vás sledovali. O to viac je to pravdepodobnejšie ak pre nich poskytuje relevantné informácie.

 

14. Predlžuje čas strávený na web stránke

 

SEO optimalizácia nie je len o pozíciách vo vyhľadávaní. Rovnako slúži aj používateľom web stránky. SEO prispieva ku budovaniu kvalitného a relevantného obsahu, ktorý zaujme ľudí. V prípade takéhoto obsahu strávia na stránke viac času, čím sa zvýši pravdepodobnosť nákupu.

 

15. Zrýchľuje web stránku

 

Ak pracujete na zlepšení SEO na vašich stránkach, potom zlepšujete aj ich rýchlosť načítania. Vysoká rýchlosť načítania web stránky je jednou z najdôležitejších hodnotení vyhľadávača. Ak poskytnete rýchle načítanie obsahu pre návštevníkov, dostanete od vyhľadávača pozitívne hodnotenie.

 

Rýchlosť načítania web stránky uniqino.sk v nástroji PageSpeed Insights
Rýchlosť načítania web stránky je pre jedným z najdôležitejších faktorov hodnotenia vyhľadávača

 

16. Zvyšuje bezpečnosť

 

SEO vás prinúti zaistiť bezpečné pripojenie vašich web stránok. SSL certifikát chráni návštevníkov vašich web stránok pred odcudzením osobných údajov a možnými podvodmi. Pokiaľ vaša web stránka stále nedisponuje bezpečnostným certifikátom, môžete očakávať postupnú stratu pozícií vo vyhľadávačoch.

 

17. Prispieva ku prehľadnosti stránky

 

Pamätajte si, že cieľom Google je poskytnúť používateľom kvalitu a relevantnosť. Ak chcete byť vo vyhľadávaní úspešný, musí byť vaša web stránka relevantná. A ak chcete byť relevantný, musíte ponúknuť používateľom prehľadné informácie a vynikajúci dojem z prehliadania vašich web stránok.

 

18. Zohľadňuje aj mobilné zariadenia

 

Vyše 50% všetkých prístupov na internet je z prostredníctvom mobilných telefónov alebo tabletov. Vaša web stránka musí byť prispôsobená aj pre tieto prístroje. Vyhľadávače uprednostňujú web stránky, ktoré dokonale fungujú na všetkých zariadeniach. Pravdou je, že podiel prístupov na internet z mobilných zariadení sa bude neustále zvyšovať. Nezabudnite na to.

 

19. Je cenovo dostupné

 

Mnoho firiem má pocit, že SEO optimalizácia je príliš nákladná. Opak je pravdou. Po prečítaní predchádzajúcich bodov ste zistili, aké sú prínosy SEO a koľko prostriedkov vám dokáže ušetriť. Vďaka kvalitnému SEO auditu získate prehľad nedostatkov web stránky spolu s riešeniami. Tie môžu následne aplikovať interní zamestnanci bez potreby zapájania marketingovej agentúry.

 

20. Má dlhodobý efekt

Platené reklamy prinášajú úžitok iba v čase, keď sú kampane aktívne a je na ne vyčlenení dostatočný rozpočet. Kvalitná SEO optimalizácia má však dlhodobý prínos pre spoločnosť. Nových zákazníkov získavate aj napriek tomu, že ste v danom mesiaci neminuli na SEO ani cent.

 

Zhrnutie

 

SEO má dlhodobý prínos pre vaše podnikanie. Vytvára nové akvizície, vysokú návštevnosť aj predaj. Ak chcete nakopnúť svoje podnikanie alebo rozšíriť svoje pôsobenie, SEO je najmúdrejšia investícia do marketingu, akú môžete urobiť.

 

Nikdy nezabudnite, že vaša konkurencia nespí. Neustále hľadajú a využívajú všetky dostupné nástroje na zvýšenie podielu na trhu. Na základe nedávnej štúdie až 61% marketérov rôznych spoločností uviedlo, že optimalizácia ich web stránok je najvyššou prioritou.

 

Ak ste prišli až sem, určite práve premýšľate nad svojím podnikaním. Možno aj o zanedbaných oblastiach svojej web stránky. Ako sme už spomínali – nerobte chybu a začnite pracovať na SEO. Akýkoľvek článok , zmienka o SEO vám napovie aká je optimalizácia web stránky pre vyhľadávače v dnešnej dobe dôležitá a prospešná.

 

Zaujalo vás týchto 20 výhod SEO?

Nemáte vo svojom tíme odborníka na SEO? Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme optimalizovať vašu web stránku aby ste aj vy využili výhody SEO.