Prečo je SSL (HTTPS) certifikát dôležitý

Všimli ste si? Google už od júla 2018 začal vo svojom prehliadači Goolge Chrome varovať návštevníkov stránok, na ktorých sa nachádzajú, či je alebo nie je zabezpečená. Patrí vaša stránka k nezabezpečeným? Mali by ste čítať ďalej. Na Slovensku je najpoužívanejším webovým prehliadačom Google Chrome ( viac ako 60% ). Čo to teda pre vás znamená? To znamená, že táto zmena, ktorá sa deje už od júla, má negatívny dopad na návštevnosť a konverzie web stránok a e-shopov. Toto upozornenie má vplyv na to, ako bezpečne sa používatelia cítia pri prezeraní web stránok. Čo sa stane ak Google Chrome viac ako 60% Vašim potencionálnym zákazníkom ukáže, že vaše web stránky sú nezabezpečené? Zapríčiní najmä to, že mnoho používateľov okamžite opustí vaše web stránky, čo má veľký dopad nielen na mieru okamžitých odchodov ale aj na zobrazenia reklám či predaj v internetových obchodoch.

 

Upozornenie na nezabezpečenú web stránku
Upozornenie na nezabezpečenú web stránku

 

Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, Google Chrome ( aj iné prehliadače ) zobrazí priamo v paneli s adresou stav zabezpečenia vašej stránky. Cieľom spoločnosti Google je varovať používateľov na nezabezpečených stránkach. Sám Google začal so zvýhodňovaním stránok s certifikátom SSL(HTTPS).

 

Čo je teda SSL(HTTPS) protokol?

 

Upozornenie na zabezpečenú web stránku
Upozornenie na zabezpečenú web stránku

 

SSL certifikát je bezpečnostný certifikát, ktorý po nainštalovaní aktivuje zabezpečené spojenie medzi prehliadačom, na ktorom máte otvorenú stránku a serverom, kde je web stránka uložená. Pokiaľ má stránka aktívny SSL certifikát, v paneli s adresou pribudne “zelený zámok” a protokol sa zmení z HTTP a HTTPS. Práve tieto certifikáty pomáhajú pred krádežou citlivých osobných informácií užívateľa (napr. číslo kreditnej karty).

 

Prečo teda prejsť okamžite na SSL (HTTPS) certifikát?

 

+ Lepšia pozícia vo výsledkoch vyhľadávania – nielenže predbehnete mnohých zo svojej konkurencie, ktorá SSL certifikát stále nemá a získate nových zákazníkov. HTTPS je jedným z technických hodnotiacich faktorov umiestnenia vášho webu. Google neraz ukázal, že dbá na bezpečnosť a preto zvýhodňuje a vo veľkej miere dáva lepšie pozície vo vyhľadávaní práve zabezpečeným stránkam.

+ Zvýšenie bezpečnosti – informácie, ktoré sa prenášajú medzi prehliadačom a serverom sú zašifrované. To znamená, že sa k týmto údajom nedostane nikto cudzí, kto by mal záujem zneužiť ich.

+ Presnejšie analytické dáta – Rozdiel pocítite aj v presnejšom prehľade zdrojov smerujúcich na váš web v Google Analytics .

 

Chcete patriť medzi zabezpečené weby?

Ponúkame vám profesionálne nastavenie SSL certifikátu (HTTPS) na vašom hostingu. Vďaka tomuto certifikátu neprídete o zákazníkov a budete krok pred vašou konkurenciou.